Yeni faturasız hat ücreti ne kadardır? En avantajlı hat nasıl alınır?

2018 yılı güncel yeni faturasız hat ücretleri ne kadar? Faturalı hat mı daha avantajlı faturasız hat mı? En uygun faturasız hat hangi operatörde? En uygun faturasız tarifeler hangileridir?

Turkcell İletişim Merkezleri yeni bir faturasız hat çıkartmak için 120 TL ücret istiyor, satın aldığınız hattın içerisinde 35 TL de yüklü olarak geliyor. Bu 35 TL’yi dilerseniz bir paket satın alarak kullanabiliyorsunuz. 3 GB internet 500 DK her yöne gibi bir paketi 35 TL karşılığında alarak liralarınızı kullanabilirsiniz.

Vodafone bayilerinden yeni faturasız hat almak istediğinizde sizden 100 TL ücret talep ediyorlar ve hattınızı içine 35 TL yüklenmiş olarak alıyorsunuz. Bu 35 TL’ye oldukça güzel paketler satın alabilirsiniz. Örneğin İnternet Hediyeli L paketi 5 GB internet, her yöne 750 dk ve 1000 sms içermekte olup aylık 28 TL karşılığında satın alınabilmektedir. Eğer 26 yaş ve altındaysanız FreeZone kapsamında çok daha avantajlı paketler satın alabilirsiniz. Yalnızca 29 TL’ye 9 GB internet, her yöne 750 dakika ve 5000 sms hakkı alabiliyorsunuz.

Türk Telekom (Avea) ise yeni faturasız hat bedelini 100 TL olarak belirlemiş ve hattın içerisinde 40 TL yüklü olarak geliyor. Türk Telekom size 28 TL karşılığında 6 GB internet, 750 dk ve 1000 sms; 38 TL karşılığında da 10 GB internet 750 dk ve 1000 sms paketi sağlıyor. Eğer 25 yaş ve altındaysanız Türk Telekom Selfy’e abone olabilir ve 5 GB internet, 750 dakika ve 5000 SMS paketini yalnızca 25 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Selfy Paketleri

Bu fiyatlar yetkili bayilerin Haziran 2018 itibariyle vermiş olduğu fiyatlardır.

Son birkaç yıl içerisinde yeni bir faturasız hat almanın bedeli oldukça yükselmiş durumda. 3 operatöre alternatif olarak Bimcell ve PTTCell sanal operatörlerinden faturasız hat almak çok daha avantajlı. Bimcell ve PTTCell yeni faturasız hat bedeli 40 TL iken, çok yakın zamanda Bimcell 44 TL’ye PTTCell yeni faturasız hat ücreti ise 49 TL olarak güncellenecek. Bu iki sanal operatör de Türk Telekom (Avea) altyapısını kullanarak hizmet vermektedir. Üstelik 25 TL ve üzeri yükleme yapan herkese 500 sms ve 1 GB internet hediye etmektedir.

Bimcell faturasız hat almak için mahallenizdeki bir BİM mağazasına kimlik fotokopiniz ile başvurmanız yeterlidir. Bimcell faturasız hatları içerisinde Türk Lirası yüklü olarak gelmese de çok avantajlı paketleri çok ucuza satın almanıza olanak sağlamaktadır. 7 GB internet, her yöne 900 dakika, her yöne 900 sms ve Bimcell içinde sınırsız konuşma paketi yalnızca 35 TL karşılığında satın alınabilmektedir.

Genellikle yeni alınan faturasız hatlar ertesi gün kullanıma açılmaktadır.

Kimlik fotokopiniz ile yeni bir hat alacağınızda mutlaka kimlik fotokopinizin üzerine yalnızca +905xx xxx xx xx numaralı hat için kullanılabilir kaşesi bastırınız. Ayrıca yeni bir hat almak istediğinizde faturalı ya da faturasız mutlaka daha kurumsal görünen bayileri tercih ediniz, benim önerim AVM içerisinde yer alan operatör mağazalarını kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yönündedir.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*